1 0 3000 1 300 120 30 https://romantiksevgili.com 960 0
site-mobile-logo

Kahve Falı

Kahve Fali - Kahve Falı Nasıl Bakılır
Kahvenin tarihine baktığımızda ülkemize 1500’lü yıllarda geldiğini görmekteyiz. Kahve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da o dönem için oldukça ender bulunan bir içecek türüdür. İlk olarak saray mutfağında yer almıştır. Zaman içerisinde açılan kahvehaneler ile de halkın da içebildiği […]

Kahvenin tarihine baktığımızda ülkemize 1500’lü yıllarda geldiğini görmekteyiz. Kahve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da o dönem için oldukça ender bulunan bir içecek türüdür. İlk olarak saray mutfağında yer almıştır. Zaman içerisinde açılan kahvehaneler ile de halkın da içebildiği bir lezzet halini almıştır. Bununla birlikte kahve falı da yine Türk kültürüne ait bir fal bakma türüdür. Zamana içerisinde Balkanlar ve Orta Doğu coğrafyasına da yayılmış bir fal türüdür. Bu falı bakmak oldukça kolay gibi görünse de ciddi bir ustalık gerektirmektedir. Fal bakmak için sadece kahveye ihtiyaç olması insanların çokça tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

Kahve Fali - Kahve Falı Nasıl Bakılır

Kahve Falına Bakılmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kahve falı bakılırken kahvenin çok iyi yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde telvelerin görüntüsü çok iyi olmaz ve düzgün bir fal ortaya çıkmaz. Bunun içinde kahvenin ölçülerinin çok iyi olması lazımdır. Ayrıca şekersiz içenler için bile bir miktar şeker atmakta fayda vardır. Çünkü aksi takdirde şekersin kahvede telveler çok dağılacaktır ve de düzgün sonuçlar almak zor olacaktır. Ayrıca bol köpüklü kahve de olmazsa olmaz. Aksi takdirde çok güzel sonuçlar bulmak çok zordur. Burada bir diğer önemli noktada kahveyi tek bir yönden içmektir. Hangi uçtan başladıysanız oradan devam etmeniz sizi için iyi olacaktır aksi takdirde fal doğru çıkmaz karışır.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve falı bakarken telveler çok önemlidir. Bunun için de fincanı kapatırken fal baktıracak kişinin dikkat etmesi lazım gelir. Kahveyi kapatmadan önce yavaş içmek gerekir. Özellikle telvenin en dipte toplanmaması lazımdır. Kahve içildikten sonra tabağı kapatıp sırayla sağa ve sola döndürme işlem yapmanız lazım. 1 ya da 2 tur yeterli olacaktır. Fincanı eğer içeri doğru kapatırsanız sizinle alakalı şeyler falda çıkacaktır. Ancak fincanı dışarı doğru kapatırsanız da bu sefer çevreniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kahve fincanının soğuması çok önemlidir bunun için üzerine yüzük koyabilirsiniz de.

Kahve falı genellikle herkesin bakmayı sevdiği bir şeydir. Ancak çoğu insan bunu hobi olarak yapmaktadır. Sezen Elmas gibi uzmanlar sayesinde çok daha ciddi sonuçlar alabilirsiniz.

Burç Yorumları
Önceki Yazı
Merkür Retrosu
Merkür Retrosu Hakk...