1 0 3000 1 300 120 30 https://romantiksevgili.com 960 0
site-mobile-logo

Tarot Falı

Tarot Falı - Tarot Falı Baktır - Sezen Elmas
Tam olarak kökeni hakkında yeterli bilgi olmasa da Tarot Falı bilinen en eski kehanet yöntemlerinden bir tanesi. Çıkış noktası olarak 15. yüzyıl İtalya’sı düşünülüyor. Bir Tarot Destesinde toplamda 78 kart bulunur. Bu kartlar büyük arkana ve küçük arcana olarak ikiye […]

Tam olarak kökeni hakkında yeterli bilgi olmasa da Tarot Falı bilinen en eski kehanet yöntemlerinden bir tanesi. Çıkış noktası olarak 15. yüzyıl İtalya’sı düşünülüyor. Bir Tarot Destesinde toplamda 78 kart bulunur. Bu kartlar büyük arkana ve küçük arcana olarak ikiye ayrılır. İlk 22 kart büyük arkana olarak bilinirken geri kalan 56 kart küçük arkana olarak bilinir. Tarot kelimesi kökeninin Eski Mısır’da “Kral Yolu” anlamına geldiği düşünülmektedir. “tarosh” olarak geçen kelimenin zaman içinde değiştiği fikri ağır basmaktadır. Bunun yanında Latince “rota” kelimesinden de kökenlendiğini düşünenler de vardır. Kelime anlamı olarak çark anlamına gelir ve hayatın doğumdan ölüme kadar olan bir çark olduğunu simgelediği düşünülmektedir.

Tarot Falı - Tarot Falı Baktır - Sezen Elmas

Tarot Falının Kökenleri

Pek çok farklı tarot falı bakma stili olmasına rağmen en fazla bilinenler arasında Aşıklar Tarotu, Zen Tarotu ya da Çingene Tarotu gibi farklı türleri sayılabilir. Şu an uzmanlar hakkında en çok kullanılan yöntem Rider-Waite Tarot tekniğidir. Falın içerisinde kullanılan kartların her biri antik semboller ve inanışları simgeliyor aslında. Bilmeyenler için sadece resimlerden ve de minik açıklamalardan ibaret olan kartlar uzman bir göz tarafından incelendiğinde oldukça mantıklı sonuçlar çıkarmakta. Tarot Falından geleceği öğrenmeyi beklemek aslında çok mantıklı değil. Çünkü tarot sadece geleceğin ipuçlarını sunar. Sonuçta insanların kaderini belirleyecek olan şey kendi özgür iradeleriyle aldıkları kararlar olacaktır.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Peki birçok insanın merak ettiği Tarot Falı nasıl bakılır? İnsanlar arasında farklı bilgiler var bu konu hakkında ancak ne yazık ki pek çoğu yanlış. Gelin birlikte bakalım doğrular yanlışlar nelerdir?

Tarot bir hikaye bütünüdür. Bundan ötürü “tek kart seç bakayım” gibi bir şey tamamen imkansızdır. Bu tarz şeyler yapan insanlara itibar etmeyiniz.

Kartlarınız açıldıktan sonra en sona kalan Kehanet Kartıdır. Bunun açılıp açılmaması falı baktıran kişiye kalmıştır. Falı etkileyecek bir durumu yoktur ancak geleceğe dair yaptırım gücü vardır. Bunun için falı baktıranın bunu açıp açtırmadığına karar vermesi lazım. 2020 yıllık burç yorumları yazımıza bakmayı unutmayın.

Bazen fal baktıranlar kartlara dokunmaya korkar. Buna hiç gerek yok mutlaka dokunun çünkü bu sayede enerji transferimiz gerçekleşmiş olur.

Tarot destesi tarotu bakan kişinin sezgileri ile mantıklı bir hale gelir. Aynı desteyi çok uzun süre kullanınca artık aranızda bir bağ gerçekleşir.

Fal esnasında bu enerji seviyesini arttırmak için yan elementlerden yardım da alınabilir. Tütsü ya da fal baktıranın bir eşyası gibi.

Kelt Haçı şeklinde fal açmak eski bir adettir. Bu sayede tarot esnasında gelen kötü ruhların da kovulmasını sağlıyor bu.

Kartlar kendi başına oldukça korkunç görünebilirler. Mesela ölüm kartı gibi. Ancak kartlar tek başına anlam taşımaz. Hikayeye olan etkisini görmek lazım.

Bazen tarot destesini karıştırırken bazı kartlar desteden fırlayabilir. Bu tekrardan karıştırılmaz direkt dizilir. Bu o kartın seçilmek istediğini gösterir.

Tarotun Antik Mısır ya da Roma’dan kökenli olduğunu söylemiştik. Bazıları ise bunun direkt olarak Yahudi mistiszmi Kabbala’dan geldiğini düşünür.

Siz de Tarot hakkında bilgi sahibi olmak ya da tarot falı baktırmak istiyorsanız mutlaka bunu uzmanlar ile yapınız. Sezen Elmas gibi uzmanlar sayesinde insanlar gönül rahatlığıyla bunu yapabilirler.

Önceki Yazı
Burçlara göre seks ve aşk hayatı
Burçlara göre seks...
Merkür Retrosu
Sonraki Yazı
Merkür Retrosu Hakk...